Курченко Марина Віталіївна

практичний психолог

Значення роботи психолога.pdf
Adobe Acrobat Document 155.3 KB
мовлення д¦тей.pdf
Adobe Acrobat Document 6.3 MB
УПРАЖНЕНИЯ ДЛЯ РАЗВИТИЯ МЕЛКОЙ МОТОРИКИ
Adobe Acrobat Document 4.1 MB

Права дитини в умовах ДНЗ 

З самого народження і до 18 років кожна дитина володіє рядом індивідуальних прав, які зафіксовані в Конвенції ООН про права дитини. На жаль, на практиці ці права часто порушуються, а порушники залишаються безкарними просто тому, що дитина не скаржиться. Тому батьки повинні, зокрема, стежити, чи не порушуються права дитини в дитячому садку.

Десять заповідей для мами і тата майбутнього першокласника

· Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу дома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».

Рекомендації батькам гіперактивних дітей

·  У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку ,коли вона цього заслужила , підкреслюйте успіхи . Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах .

Особливості стилю поведінки із сором’язливими дітьми:

· Розширюйте коло знайомих своєї дитини, частіше запрошуйте до себе друзів, беріть дитину в гості до знайомих людей.

Поради батькам конфліктних дітей

· Стримуйте прагнення дитини провокувати сварки з іншими. Треба звертати увагу на недоброзичливі погляди один на одного або бурмотіння собі під ніс. Звичайно, в усіх батьків бувають моменти, коли ніколи й неможливо контролювати  дітей. І тоді найчастіше виникають «бурі».

·Не намагайтеся припинити сварку, обвинувативши іншу дитину в її виникненні і захищаючи свою. Намагайтеся об’єктивно розібратися в причинах її виникнення.

· Після конфлікту обговоріть з дитиною причини його виникнення, визначте неправильні дії вашої дитини, що призвели до конфлікту. Спробуйте знайти інші способи виходу з конфліктної ситуації.

·Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вона може утвердитися в думці про те, що конфлікти неминучі, і буде продовжувати провокувати їх.

 

 

                 Пам'ятка для батьків агресивних дітей

 

В основі плідного партнерства «батько-дитина» (а дитячо-батьківські відносини і є партнерські) лежать кути чотирикутника:

1. душевна теплота 

2. прищеплення почуття власноі гідності

3. взаємна повага

4. чіткі правила

     Як правильно поводитися з неслухняною дитиною? 

1. Спокійно повідомте, що вам не подобається така поведінка, висловлюючи свої почуття («Я ображаюся, коли ти відмовляєшся», «Мені неприємно, коли ти вередує», «Я сильно засмучуюсь, коли ти погано поводишся»)
2. Мало пояснити і висловити свої почуття. Не забувайте висловлювати свій варіант прийнятної поведінки, який викликав би у вас позитивні почуття. Покажіть дитині правильну модель поведінки.
3. Будьте наполегливі, послідовні і несуперечливі (тобто всі члени родини повинні бути згодні один з одним у вимогах. Не потрібно ділитися на 2 табори, наприклад, коли мама і тато забороняють щось, а бабуся і дідусь жаліють і захищають дитини). Але й не будьте надмірно жорсткі.
4. Батьки не повинні бути злісними обвинувачами.
5. Давайте дитині «випустити пар», а потім переходите до обговорення.

 

КАЗКОТЕРАПІЯ.doc
Microsoft Word Document 148.0 KB
ІГРОТЕРАПІЯ.doc
Microsoft Word Document 119.5 KB
РОЗВИТОК ДРІБНОЇ МОТОРИКИ У ДІТЕЙ ДОШКІЛ
Microsoft Word Document 183.0 KB